Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Dowiedz się, gdzie kupić środki odkażające

Profesjonalne środki antyseptyczne pozwalają zachować czystość przeróżnych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i w jaki sposób działają? Dlaczego warto się w nie wyposażyć?

Środki antyseptyczne – działanie i ich zawartość

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu dekontaminację oraz mycie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwa jest likwidacja niebezpiecznych czynników, które mogą przenosić zakażenia krzyżowe lub oddziaływać negatywnie na organizm człowieka. Profesjonalne środki są uzupełnione o składniki eliminujące bakterie oraz inne drobnoustroje. W składzie środków do dezynfekcji z reguły znajdziemy poliaminy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, chlor, aldehydy, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, jak również wiele innych komponentów. Do szczególnie często używanych preparatów należą żele, chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu oraz oleje (np. do przyrządów chirurgicznych).

Przeznaczenie środków antyseptycznych

Środki odkażające stosowane są wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zachowanie sterylnej czystości – laboratoriach, na stołówkach, w kuchniach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania podłóg, blatów, urządzeń sanitarnych, toalet, znajdują też zastosowanie przy czyszczeniu sztućców, blenderów, krajalnic, maszynek do mięsa oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dopasowanie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne przede wszystkim w przypadku powierzchni ceramicznych – umywalek, muszli klozetowych czy pisuarów.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]