Zastosowanie odzieży kompresyjnej podczas codziennych treningów

odzież kompresyjna, bielizna kompresyjna

Właściwie każdy słyszał o odzieży termoaktywnej, jednakże nie wszyscy spotkali się z określeniem „kompresyjna odzież” w odniesieniu do sportu, bo ten termin częściej łączony z akcesoriami wykorzystywanymi w medycynie. W tym wpisie zaprezentujemy tę kategorię odzieży sportowej i opiszemy, jak wpływa ona na efektywność ćwiczeń osoby, która ją zakłada.

Odzież kompresyjna sportowa osłania organizm przed chłodem i przegrzaniem

Bielizna i odzież kompresyjna to profesjonalne produkty, które posiadają wiele właściwości korzystnie oddziałujących na wygoda ćwiczeń. Po pierwsze, mięśnie otoczone taką odzieżą prędzej się regenerują, ponieważ dokładnie przylega ona do skóry. Kontrolowany ucisk, jaki daje ta zwykle bezszwowa odzież, skutkuje lepszym ukrwieniem i dotlenieniem tkanek oraz skuteczniejszym usuwaniem kwasu mlekowego z trenowanych mięśni. Wysokiej jakości odzież uciskowa w letnie dni nie dopuści do przegrzania organizmu, a w zimowe miesiące sprawnie uchroni go przed mrozem. Ta specyfika ubrań kompresyjnych pozwala na użycie ich zarówno przez sportowców wolących treningi outdoorowo, jak i tych ćwiczących w zaciszu ulubionej siłowni. Kolejną niesłychanie istotną właściwością odzieży i bielizny kompresyjnej jest zdolność zapobiegania mikrourazom mięśni, jako że ogranicza ona wibracje oraz wstrząsy mięśni, nieraz powracające w czasie treningów wysiłkowych.

Dobrze dobierz rozmiar bielizny oraz odzieży kompresyjnej

Odzież kompresyjna zaprojektowana jest głównie do zakładania jej w trakcie dynamicznego treningu. Na przykład spodenki o właściwościach uciskowych stabilizują pracę mięśni kończyn dolnych, w ten sposób pomagając biegaczom osiągnąć lepsze rezultaty, z kolei koszulki kompresyjne podpierają mięśnie brzucha i grzbietu. Zawodowi sportsmeni, skoncentrowani na ćwiczeniach wszystkich mięśni nieraz stosują kombinezonów kompresyjnych, a zwykli klienci klubów fitness z reguły polegają na komplecie spodenki plus top. Sportowe getry lub skarpetki kompresyjne można zakładać na czas treningów, jednak poleca się stosować je raczej bezpośrednio ćwiczeniach, żeby szybciej odbudować mięśnie. Kluczowe jest także, żeby poprawnie dopasować rozmiar odzieży bądź bielizny kompresyjnej, tak żeby nie była przyczyną nadmiernego ucisku, który mógłby negatywnie wpłynąć na cyrkulację krwi. Bielizna i odzież kompresyjna damska oraz męska to produkt, który można kupić w sklepach sportowych.

Siedziba:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]