Zabezpiecz powierzchnie drewniane środkami do ochrony drewna

Zabezpiecz powierzchnie drewniane środkami do ochrony drewna

Szukasz środków do konserwacji drewna? Sprawdź http://bit.ly/2SxIaEq

Środki do ochrony drewna to produkty używane zarówno w przypadku mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiego powodu warto zabezpieczyć nimi drewniane meble?

Zastosowanie środków do impregnacji drewna

Drewno to materiał, który tworzy we wnętrzu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec popularnie wykorzystywany do produkcji elementów wykończeniowych (balustrady, okładziny na schody, podłogi) i mebli. Dostępne na rynku środki do konserwacji drewna zabezpieczają surowy materiał przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych – deszczu czy promieniowania słonecznego, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonej kondycji przez wiele lat. Doskonałe rezultaty zapewnia woskowanie i olejowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody pozwalają na uzyskanie interesujących efektów kolorystycznych – na przykład odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli oraz podłóg drewnianych

Dostępne na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niewielkiej zawartości lotnych związków organicznych. Impregnuje się nimi huśtawki, meble ogrodowe, deskę tarasową oraz mnóstwo innych elementów. Tymczasem preparaty wykorzystywane do impregnowania i pielęgnacji podłóg nadają im olśniewający blask, co zdecydowanie podnosi estetykę desek. Pieczołowicie zestawione składniki znajdujące się w impregnatach powodują, iż podłoga jest znacznie bardziej odporna na zużycie i zniszczenia. Należy niemniej jednak pamiętać, że drewniane parkiety należy pielęgnować w odpowiedni sposób – myć preparatami na bazie olejów i wosków.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]