Worki spożywcze i na pojemniki euro – z czego są wytwarzane?

Worki spożywcze i na pojemniki euro – z czego są wytwarzane?

Kup worki na pojemniki euro na https://globalhygiene.pl/artykuly-foliowe/.

Folia z polietylenu to materiał, bez którego nie wyobrażamy sobie obecnie życia. Wyrabia się z niej zarówno worki używane w mieszkaniach, jak i produkty foliowe, które wykorzystuje się m.in. w branży spożywczej.

Worki foliowe do skrzynek E2 – odporne na niskie temperatury

Polietylen, inaczej polimer etenu, używany jest w szerokim zakresie w przemyśle. Worki na śmieci są przypuszczalnie najczęściej spotykaną jego formą. Do ich produkcji używa się zarówno polietylen o dużej gęstości (oznaczany skrótem HDPE), jak i polietylen niskiej gęstości (LDPE). HDPE wyróżnia się większą odpornością mechaniczną i posiada wyższą temperaturę topnienia, ale jest mniej przezroczysty. Z takiej folii wykonuje się m.in. mocne worki na odpady. Natomiast LDPE jest bezwonny, przejrzysty oraz bardziej miękki, a przez to niezwykle elastyczny. Nie jest tak odporny na wysokie temperatury, lecz w tych niższych zachowuje swoją sprężystość. Sprawdza się to w branży spożywczej, głównie tam, w których magazynuje oraz przewozi się produkty w temperaturze poniżej zera, przykładowo w przetwórstwie mięsnym. Na potrzeby sektora spożywczego z LDPE produkuje się worki euro, które dostosowane są do skrzynek w wielu rozmiarach. Co istotne, takie worki muszą posiadać certyfikaty dopuszczające je do kontaktu z artykułami żywnościowymi.

Pozostałe artykuły foliowe z polietylenu

Z polimeru etenu wyrabia się również mnóstwo innych artykułów dla różnorodnych gałęzi przemysłu. To przykładowo przejrzysta folia pakunkowa (także ta termokurczliwą), wszelkiego typu opakowania, rury, a nawet mocne żyłki i żagle. Jest to również materiał, z którego krajowy producent odzieży ochronnej, firma Global Food Hygiene, opracował antystatyczne, przezroczyste peleryny jednorazowego użytku dla fryzjerów. Peleryny produkowane są z folii LDPE w kilku kolorach i w dwóch rozmiarach, a sprzedawane są w postaci praktycznej rolki ze zrywkąpasującej do dozowników.

Siedziba:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]