Shuttersy w salonie i w sypialni – zapomnij o roletach

Shuttersy w salonie i w sypialni – zapomnij o roletach

Więcej na temat shuttersów w sypialni na skyshutters.pl/realizacje/.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. szutersy (shutters), kojarzą się przeważnie z domami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim lub afrykańskim. Jednakże ten element zabezpieczenia okiennic można użyć także w polskich domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a przy tym świetnie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu przypadków sprawdzi się lepiej niż popularne obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości promieni słonecznych przenikających do wnętrza

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, wypełniają dwie funkcje – praktyczną oraz dekoracyjną. Shuttersy wyraźnie podnoszą estetykę pomieszczenia. Ich lamele są szersze, co sprawia, iż znakomicie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są istotne, ponieważ to w salonie podejmuje się gości, jak również przebywa się w nim po kilkanaście godzin w trakcie dnia. Dlatego więc należy zatroszczyć się, by to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale jednocześnie komfortowe. Opcja wybrania stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości światła wpadającego do salonu, co umożliwia np. zupełne jego przyciemnienie, gdy pragniemy obejrzeć film, lub jego delikatne ściemnienie, gdy chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – wyjątkowo prosta pielęgnacja

Możliwość kontroli wnikania światła do wnętrza jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednak także z innej przyczyny – z ich pomocą można efektywnie korygować temperaturę pokoju, która ma olbrzymi wpływ na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei latem łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Oprócz tego okiennice typu shutters skuteczniej odgradzają od donośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to również idealne rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Gromadzi się na nich mniej kurzu aniżeli w fałdkach zasłon, a ich konserwacja jest niesłychanie prosta i trwa dosłownie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się również w kuchni, w łazience oraz w pokoju dziecięcym.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]