Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

okiennice wewnętrzne shutters, shuttersy na oknach

Urządzając pokój, rzadko przeznacza się dużo czasu na wyeksponowaniu okien. Przeważnie decyzja pada na klasyczne rozwiązanie, a więc zasłony i firanki, które niekiedy zestawiane są z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno zdobywające sobie krąg sympatyków rozwiązanie – okiennice ozdobne typu shutters.

Okiennice dekoracyjne shutters – nowość w europejskich domach

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych są ruchome, dzięki czemu można ustawiać je pod różnymi kątami, zależnie od kaprysu lokatorów. Produkuje się je z drewna, polichlorku winylu (PCV), a także z płyt pilśniowych. Okiennice dekoracyjne shutters instaluje się z reguły na oknach, aczkolwiek tak samo dobrze będą się prezentować na drzwiach garderoby. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w polskim budownictwie widuje się jeszcze stosunkowo rzadko, ale każdy z nas zapewne kina bądź ekranu telewizora, gdyż te okiennice są często używane na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w Nowej Zelandii czy Afryce Południowej.

Wewnętrzne okiennice typu shutters świetnie komponują się z licznymi stylami wnętrz

Prócz tego, iż shuttersy okiennice dekoracyjne shutters rewelacyjnie się prezentują, mają one także przydatne funkcje. Za ich pomocą można w pasywny sposób regulować użycie padającego światła: latem uniemożliwiać nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – utrzymać ciepłe powietrze przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne bardzo dobrze komponują się z wieloma stylami aranżacyjnymi i nie ma zazwyczaj trudności, by umieścić je na przeważającej większości okien. Wykonuje i instaluje się je na zamówienie, co skutkuje tym, iż są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo rolety. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom niezmiernie ciekawy wygląd, zatem zwiększają wartość domu. Warto dodatkowo podkreślić, iż okiennice wewnętrzne shutters reguluje się bez użycia łańcuszków, co właściciele zwierząt czy rodzice małych dzieci, które zerwać wystające łańcuszki, uznają na pewno za sporą zaletę.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]