Pasty BHP do rąk – łatwo usuń smar, oleje czy farbę ze skóry

pasta BHP, pasta do mycia rąk

Rzemieślnicy, osoby zatrudnione w zakładach przemysłowych, pracownicy warsztatów samochodowych czy kominiarze – to zaledwie niektóre z grup zawodowych narażonych na kontakt z substancjami, które trudno usunąć ze skóry. Są nimi głównie różnego rodzaju sadze, farby, oleje, smary, jak również, w mniejszym stopniu, opiłki i pyły. Zatrudniający takie osoby są zobowiązani do zapewnienia im środków czystości umożliwiających usunięcie takich zabrudzeń. Najbardziej skuteczne są pod tym względem pasty BHP.

Pasta BHP do rąk – jak działa?

Pasta do rąk odróżnia się od innych preparatów myjących wykorzystywanych każdego dnia w naszych domach. Z uwagi na fakt, że jest używana do usuwania niezwykle trwałych zabrudzeń, musi charakteryzować się odpowiednimi właściwościami ściernymi. To dlatego producenci past tego rodzaju dodają do nich specjalnie dobranych tworzyw sztucznych bądź drobinki minerałów, usuwających zanieczyszczenia z zagłębień w skórze. Zarówno środki myjące stosowane w paście BHP do rąk, jak i substancje, które one czyszczą, działają drażniąco na skórę. Dobrze zatem, by pasta zawierała też substancje nawilżające i łagodzące podrażnienia.

Pasta do mycia rąk – nieodzowna np. w warsztatach samochodowych

Jak już wspomnieliśmy, pasta do rąk ma zastosowanie przede wszystkim w zakładach rzemieślniczych, przemysłowych i usługowych. Bez wątpliwości przyda się też w domu – będzie niezastąpiona w trakcie porządków bądź w przydomowym „kąciku” majsterkowicza. W takich sytuacjach warto sięgnąć po małe opakowania pasty o pojemności do kilkuset gramów. Warsztaty i zakłady do wyboru mają z kolei bardziej oszczędne opakowania mieszczące od dziesięciu do trzydziestu kilogramów preparatu.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]