Odżywki a maski do włosów – różnice

Odżywki a maski do włosów – różnice

Chcesz kupić maski do włosów? Sprawdź houseofbeauty.com.pl/c/69-maski-do-wlosow.

Nasze włosy wystawione są na działanie wielu szkodliwych czynników. Na ich stan niekorzystnie oddziałują między innymi częste zjawiska atmosferyczne – słońce, silny wiatr lub ekstremalne temperatury. Jednakowo niebezpieczna jest stylizacja za pomocą suszarki bądź prostownicy, koloryzacja, zasypianie z wilgotnymi włosami czy też korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków. To sprawia, że włosy potrzebują permanentnej pielęgnacji. O ile uszkodzenia nie są duże, możemy do tego zastosować odżywkę. W szeregu przypadków jednakże ten kosmetyk bywa niewystarczający.

Co odróżnia maski do włosów od odżywek?

Maski nawilżające do włosów zapewniają bardziej intensywną odbudowę aniżeli typowe odżywki. Zdecydowanie lepiej również zabezpieczają włosy. Fryzjerzy często porównują je do „jedzenia” dla włosów – z nich czerpane są substancje odżywcze, które umożliwiają odbudowę nawet krańcowo uszkodzonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek sposobem nakładania – wymagają one dłuższego trzymania na włosach. Aby przeniknęły w głąb skóry oraz włosów, powinno się je wypłukać dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich intensywne działanie, najlepiej powtarzać to nie częściej niż raz na tydzień.

Maski do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów zawierają więcej substancji wpływających na polepszenie kondycji włosów. W zależności od przeznaczenia danego preparatu, poszczególne komponenty mogą być dobrane tak, aby ochraniać włosy przed niekorzystnymi czynnikami (np. promieniami UV) albo by je zregenerować. W tym celu stosuje się takie substancje jak keratyna, różnego rodzaju olejki, jak również silikony. Naturalne maski do włosów zawierają dodatkowo wyciągi roślinne (między innymi z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]