Oczyszczacz powietrza – urządzenie przydatne z wielu powodów

Oczyszczacz powietrza – urządzenie przydatne z wielu powodów

Kwestia pyłu zawieszonego w powietrzu dotarła już do świadomości przeciętnego Polaka i coraz rzadziej jest pomijana. Mieszkańca Polski zdają sobie sprawę, iż jakość powietrza, które codziennie wdychamy, bezpośrednio oddziałuje na nasze samopoczucie. Tak długo jak nie będą wdrożone efektywne rozwiązania, każdy musi zadbać o swoje zdrowie, przykładowo poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od cenionych producentów

Im bardziej zindustrializowany rejon, tym większe jest ryzyko obecności wysokiego stężenia PM10 i PM2,5, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój licznych chorób płuc podatni są w szczególności mieszkańcy dużych aglomeracji miejskich lub terenów w pobliżu zakładów przemysłowych wydalających do atmosfery pokaźne ilości owych pyłów. Codzienne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli w znacznym stopniu ograniczyć niekorzystne oddziaływanie pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza wielu renomowanych producentów, jak przykładowo Airdog, Meaco bądź LIFAair, od lat obecne są w asortymencie wielu sklepów, więc nie jest to w tym momencie nowość na rynku. Co ciekawe, poza wyłapywaniem z powietrza pyłów, nierzadko mają one także inne użyteczne funkcje.

Oczyszczacze powietrza eliminują nie tylko pyły oraz zarazki

Oczyszczacze powietrza produkowane są w rozmaitych rozmiarach, w związku z tym bez problemu kupimy urządzenie odpowiednie do danej kubatury pomieszczenia. Oczyszczacze są niezbyt duże, zatem bez ograniczeń można przenieść je między pokojami. Oprócz eliminowania z powietrza pyłów PM10 i PM2,5, wychwytują one dodatkowo grzyby oraz mikroorganizmy, które mogą być źródłem szeregu reakcji uczuleniowych czy też chorób, jak również niebezpieczny benzen. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża i jonizuje powietrze, co tworzy we wnętrzu rześką atmosferę, a równocześnie gwarantuje głębszy sen. Niektóre oczyszczacze posiadają też detektory alarmujące o obecności CO2. Używanie oczyszczacza powietrza rekomenduje się zwłaszcza alergikom.