Najpopularniejsze akcesoria do rolet

Najpopularniejsze akcesoria do rolet

Mechanizm do rolety, napinacz łańcuszka, płytka montażowa i haczyk montażowy to najpopularniejsze i często nabywane akcesoria do rolet. Ich montaż jest łatwy i instynktowny – każdy w domowym zaciszu przymocuje je w odpowiednim miejscu, bez konieczności użycia śrub albo gwoździ, a nawet wiercenia. Bezinwazyjny demontaż i montaż to główna zaleta współczesnych akcesoriów do rolet.

Akcesoria do rolet wewnętrznych – o czym powinieneś wiedzieć

Kupujesz rolety wewnętrzne? Oto pakiet akcesoriów, który otrzymasz od producenta:
– napięcie boczne tkaniny,
– haczyki montażowe,
– napinacz łańcuszka.
W trakcie użytkowania rolet wewnętrznych część elementów może się wysłużyć. Oczywiście współczesne akcesoria do rolet odznaczają się wysoką jakością, ale gdy podziała na nie zbyt spora siła, to zdarza się, że się łamią. Przydarzyć się może tak np. z uchwytami mocującymi, jeżeli nazbyt szeroko rozchylimy skrzydła okien. Nie musisz wymieniać od razu całych rolet, w zupełności wystarczy dokupić parę małych elementów z działu akcesoriów do rolet wewnętrznych. Rolety po tej drobnej naprawie będą pracować jeszcze długie miesiące, a nawet lata.

Akcesoria do rolet dzień i noc

Roleta dzień i noc zalecana jest osobom, które chcą kontrolować ilość promieni słonecznych wpadających do mieszkania, ale nie potrzebują pełnego zaciemnienia. Zestaw akcesoriów do rolet dzień i noc to nieodłączna para rolet okiennych. Są wśród nich mechanizmysłużących do zwijania oraz rozwijania rolet. Nieocenioną pomocą w instalacji, a następnie w eksploatacji, będzie napinacz i łańcuszek. Zadaniem napinacza jest właściwe rozwijanie rolet, dzięki temu łańcuszek nie poplącze się i nie przytnie.