Mopy do mycia podłóg dla firm i instytucji

Mopy do mycia podłóg dla firm i instytucji

Kup mopy profesjonalne

Mycie podłogi wydaje się zadaniem bardzo łatwym – potrzebne są do tego woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Sprawa się jednak komplikuje, gdy idzie o znaczną powierzchnię lub trudne do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. W takich przypadkach należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. W czym kryje się ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi na co dzień sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Czym wyróżniają się mopy profesjonalne?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim 2 cechy – jego szerokość oraz materiał, z którego został wykonany. Pierwsza cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię będzie można umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, jeśli mop ma być wykorzystany do mycia posadzki o znacznej powierzchni – na przykład hallów, parkietów na boiskach czy sal tanecznych. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Należy również mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej ścierają pobrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do mopów do mycia podłóg

Sam mop to za mało, by pracownicy zespołów sprzątających mogli szybko i efektywnie myć podłogi. Nieomal jednakowo ważne są również akcesoria pomocnicze. Wśród nich specjalną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dostosowana do wzrostu pracownika, a on sam powinien być stosunkowo lekki. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest również jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a prawidłowo dobrane w dużej mierze upraszcza i przyspiesza mycie podłóg. W czasie czyszczenia rozległych powierzchni polecamy wybrać zestaw wiadra z mopem.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]