Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Skieruj się tu, aby zamówić listwy drewniane

Wydają się mało ważnym elementem, jednakże ich stylistyka ma ogromny wpływ na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na schludne poprowadzenie przewodów i chronią dolne partie ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To na pewno wystarczający powód, żeby nie lekceważyć ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i wspaniale koresponduje ze stylowymi meblami czy dodatkami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i te mogą być wykonane zarówno z litego drewna, jak i innych surowców. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeśli kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]