Które części zamienne Citroena kupujemy najczęściej?

Które części zamienne Citroena kupujemy najczęściej?

Zamów części zamienne Citroen

Citroen to marka ze stuletnią tradycją, od dekad znana dobrze polskim kierowcom. Jej samochody w kraju nad Wisłą są cenione ze względu na wysoką dostępność, przystępną cenę oraz w szczególności za pokaźną ilość warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak C-Crosser, C4, C5, C6, Jumper, C-Elysse, Saxo, Xsara, Nemo i Xantia. Rzecz jasna, podobnie jak auta pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, zatem posiadacze samochodów z francuskiej stajni muszą być gotowi na to, iż prędzej czy później będą musieli nabyć części zamienne.

Części zamienne do Citroena – co zamawiamy najczęściej?

To, jakie części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione głównie od konkretnego modelu – każdy z nich ma swoją specyfikę, z której wynikają inne awarie. Na początku należy na pewno wspomnieć o płynach, które zużywają się na skutek codziennej eksploatacji samochodu. Są to przede wszystkim olej silnikowy, płyn chłodniczy, płyn hamulcowy i czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji. Systematycznych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie wolno lekceważyć, potrzebują także moduły układu hamulcowego: tarcze i klocki.

Jak tanio i wygodnie zdobyć części do Citroena?

Najlepszym wyborem są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, częstokroć pochodzące z chińskich fabryk, w wielu przypadkach cechują się niższą jakością, co źle oddziałuje na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Z tej przyczyny właściciele aut Citroen w części zamienne winni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do samochodów francuskich. Jeśli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie działa, wszystkie potrzebne elementy można nabyć przez internet.

Siedziba:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]