Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Dalsze informacje o kontenerach rolkowych

Na rynku można nabyć w najróżniejsze modele kontenerów na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy gromadzeniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednakże wiele typów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które surowce można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do rodzaju gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak stare płytki parkietowe lub ceramiczne, zdemontowane elementy okien i drzwi, jak również złom, gruz – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do przechowywania odpadów w płynnych lub półpłynnych najbardziej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla magazynów oraz firm transportowych

Do składowania ładunków o większych rozmiarach, które nie są odpadami bądź wymagają selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]