Kapsułki do ekspresu – zawsze idealna kawa

Kapsułki do ekspresu – zawsze idealna kawa

Jeśli chcesz kupić kawę w kapsułkach, powinieneś odwiedzić tę stronę

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się także ze znajomymi, podjadając desery na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest znany od setek lat, ale nadal pijemy go z reguły w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki do kawy równie dobra jak w kafejce

Kiedy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian bądź fantazyjnie sporządzoną udajemy się zwykle do kawiarni, ponieważ niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie przeróżnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak przekształcić espresso w perfekcyjne latte, macchiato czy cappuccino. Dlatego popularna od dekad, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki z kawą? Głównie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest doskonale odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podsunięcie filiżanki lub kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki z kawą – smaczna kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są drogie – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki do ekspresu to także nie jest znaczny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można przygotować w domu za niecałe 1,10 zł. Koszt waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem podawanym w kawiarni, jest to zwykle ok 15%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich ogromną zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się często czy posiadając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od jednego producenta. To bezzasadne niepokoje. W tej chwili do wszystkich popularnych systemów, takich jak Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można zamówić kompatybilne kapsułki.

Siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]