Jeździsz z ekspozycją na targi? Kup pawilon handlowy

Jeździsz z ekspozycją na targi? Kup pawilon handlowy

Pawilony są przydatne w każdym przedsiębiorstwie zajmującym się handlem. Mogą stanowić uzupełnienie sklepu stacjonarnego lub też być nadrzędnym punktem sprzedaży. Szczególnie dobrze sprawdzają się w czasie giełd i podobnych wydarzeń, a oprócz tego, ze względu na mobilność i szybki montaż, wykorzystuje się je np. do handlu w miejscowościach letniskowych czy na sezonowych wyprzedażach. By pawilon handlowy dobrze pełnił swoje funkcje, powinien być właściwie dostosowany do potrzeb użytkownika. Na co zatem zwracać uwagę przy jego wyborze?

Pawilony handlowe – jak wybrać?

Producenci oferują różne typy mobilnych pawilonów handlowych. Każdy z nich można zaliczyć do jednej z dwóch grup – pawilonów ze sztywnymi ścianami lub namiotowych. Te pierwsze wytwarzane są na przykład z drewna albo płyty obornickiej. Charakteryzują się stosunkowo szybkim montażem, jednakże ich przenośność jest o wiele mniejsza niż pawilonów namiotowych. Są też od nich o wiele droższe, przez co rekomendowane są raczej do punktów stacjonarnych. Poza tym mogą pełnić funkcję portierni, kas biletowych bądź kiosków.

Pawilon handlowy – czemu warto go posiadać?

Jeżeli pawilon handlowy ma być raz za razem przestawiany lub najważniejsza jest dla nas cena, najlepszym wyborem będzie pawilon namiot. Wbrew pozorom, tego rodzaju konstrukcje odznaczają się dużą wytrzymałością, która jest rezultatem użycia do ich produkcji wysokiej jakości materiałów. Zarówno rury, z których wykonane są konstrukcje, jak i powłoki, są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. To sprawia, że namiotowy pawilon handlowy, jeśli będzie prawidłowo konserwowany, posłuży wiele lat – także przy częstej eksploatacji.