Jak zastosowanie świeczników solnych ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie?

Jak zastosowanie świeczników solnych ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie?

Jeśli chcesz zamówić solny świecznik, skieruj się tutaj.

Lampy solne już od dziesięcioleci goszczą w naszych salonach czy sypialniach. Jakkolwiek czy jesteś przekonany, że pokrewne właściwości posiadają także świeczniki solne, w których umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w różnych kształtach oraz kolorach i sprawdzają się cudownie zarówno w domu, jak i salonach SPA czy beauty.

Świecznik solny – charakterystyka oraz pochodzenie

Świeczniki solne są wytwarzane z kawałków soli himalajskiej, pochodzącej z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta wyjątkowa sól cechuje się różowym kolorem, jaki dodaje świecznikom subtelności oraz ciepła. Każdy świecznik jest nietuzinkowy, inaczej posiada osobisty charakter.

W jaki sposób działają świeczniki solne?

Świeczniki solne tworzą ładny element dekoracyjny. Ich delikatne światło tworzy sympatyczną atmosferę, bardzo dobrą do relaksu czy romantycznej kolacji. Jakkolwiek czy wiesz, iż poprawiają także jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy tak właściwie umieszczamy zapaloną świecę w obrębie świecznika solnego, ciepło wydzielane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja powietrza. Jony ujemne przyciągają cząstki zanieczyszczeń, takie jak kurz, bakterie czy alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Świeczniki solne – korzyści dla dobrego samopoczucia

W jaki sposób świeczniki solne mogą pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najistotniejsze są ich trzy atrybuty: Oczyszczanie powietrza: jony ujemne wydzielane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym środowisku. Redukcja stresu: subtelne światło świecznika solnego ma prawo pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie mentalne. Neutralizacja elektrosmogu: niektórzy wskazują również, że jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane poprzez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w rozmaitych miejscach, takich jak salon, sypialnia, toaleta czy gabinet. Należałoby jednak nie zapominać, aby korzystać z naturalnych, nietoksycznych świec, najlepiej posiadających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Siedziba:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]