Jak kupować kurtkę na motor? Liczy się nie tylko materiał

kurtki na motor

Każdy motocyklista ma świadomość, iż w pełni przyjemna jazdę na dwóch kółkach zapewni jedynie właściwie zaprojektowana do tego odzież. Dlatego w garderobie każdego fana motocykli powinna wisieć co najmniej jedna rasowa kurtka na motor. Asortyment sklepów motocyklowych jest dziś niezwykle bogaty, zatem bez problemu można nabyć zarówno kurtki ze skóry, jak i z tekstyliów, które zaspokoją wymagania nawet bardzo kapryśnych kierowców.

Czy kurtka na motor ze skóry jest mało elastyczna i ciężka?

Jazda na motorze bezsprzecznie kojarzy się ze skórą i rzeczywiście również dziś kurtki wytworzone z tego materiału uważa się za najodpowiedniejszy wybór w odniesieniu do jakości i wytrzymałości, co naturalnie odzwierciedla się także w ich wysokich cenach. Wbrew powszechnym skojarzeniom, dzisiaj większość kurtek na motocykl ze skóry ma sportowy krój, a nie standardowy wygląd rodem z filmów z lat 80-tych. Nie znaczy to, iż nie dostaniemy w sklepach dla motocyklistów szałowych skórzanych ramonesek.

Najważniejszą zaletą skórzanych kurtek motocyklowych jest oczywiście ich wysoka odporność na wytarcie, wskutek tego podczas upadku motocyklisty na nawierzchnię drogi dają mu lepszą ochronę. Do sfery mitów powinno się także przenieść już przekonanie, że kurtka skórzana jest sztywna i sporo waży – te uszyte z nubuku czy skóry owczej mało co różnią się pod tym kątem od kurtek z tkanin wykonanych z cordury czy meshu.

Jak kupować kurtkę na motocykl?

Kurtka motocyklowa musi być komfortowa, toteż zalecamy kupić ją w sklepie stacjonarnym, w którym będziemy mieć sposobność ją przymierzyć. W ten sposób będziemy mieć pewność, iż kurtka jest pasować do naszej sylwetki. Jednakże zakupy kurtki motocyklowej przez internet to też dobra opcja, zwłaszcza jeśli dobrze zna się swoje wymiary lub kupiło się wcześniej już podobne produkty od danego producenta. Kurtka na motor musi dobrze opinać korpus, lecz nie powinna ograniczać jego ruchów. Przymierzając kurtkę wyciągnij dłonie przed siebie tak, jakbyś chwytał kierownicę. Jeśli rękawy zakrywają nadgarstki to oznacza, że powinieneś wybrać mniejszy rozmiar. Zbyt luźna kurtka na motocykl podnosi niebezpieczeństwo urazów, gdyż podczas upadku protektory mogą przemieścić się względem ciała kierowcy i zwyczajnie nie wypełnią one swojej funkcji. Dla maksymalnego komfortu należy zwrócić również uwagę, czy kurtka posiada pasy regulujące jej szerokość na ramionach, w pasie i tułowiu.

Siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]