Gdzie kupić sztylpy i czapsy skórzane?

Gdzie kupić sztylpy i czapsy skórzane?

Kup czapsy

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć istotnie w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować aż kilka tysięcy złotych. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie buta. Na szczęście, czapsy i sztylpy nie mają tych wad.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – charakterystyka

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, dające ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, gwarantując zabezpieczenie dla nogi na całej długości, zaś drugie – chronią tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych surowców. W sklepach przeważnie spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są też modele wyrabiane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Dwa ostatnie warianty cechuje znacznie niższa cena. Skutkiem tego są zalecane dżokejom z ograniczonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Obszerny wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem także jeźdźcy mieszkający w miastach, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]