Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Skieruj się tutaj jeśli szukasz przykładów odnośnie shuttersów w salonie.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, tzw. szatersy (shutters), kojarzą się przeważnie z aranżacją pomieszczeń w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Jednakże ten element zabezpieczenia okna można zastosować również w polskich domach – jest to niezwykle trwałe, a równocześnie doskonale wyglądające rozwiązanie, które w szeregu przypadków zda egzamin lepiej niż popularne obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – dekoracja oraz praktyczne przeznaczenie

Shuttersy w salonie lub w pokoju gościnnym, mają dwie funkcje – praktyczną oraz dekoracyjną. Shuttersy wyraźnie podnoszą walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu znakomicie uzupełniają stylistykę większości okien. Kwestia estetyki jest arcyważna, bo to w salonie domownicy przebywają większą część dnia oraz podejmują tu gości. Z tego powodu warto zatroszczyć się, żeby to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale także komfortowe. Swoboda wybrania kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia, co umożliwia m.in. delikatne jego ściemnienie, gdy pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub kompletne jego przyciemnienie, kiedy mamy ochotę zobaczyć serial.

Shuttersy w sypialni – doskonała bariera przed dźwiękami z zewnątrz

Swoboda regulacji przenikania światła do pomieszczenia jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak także z innej przyczyny – dzięki nim można skutecznie kontrolować temperaturę wnętrza, która w sporej mierze oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom latem łatwiej jest zachować chłód w sypialni, a zimą o wiele dłużej utrzymamy w niej ciepło. Do tego shuttersy skuteczniej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także idealne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach zbiera się mniej kurzu niż w zagięciach firan, a ich mycie jest bardzo łatwe i trwa wręcz parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale będą prezentować się również w kuchni, w pokoju dziecka oraz w łazience.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]