Dlaczego warto posiadać aspirator do nosa

Dlaczego warto posiadać aspirator do nosa

Katar u niemowląt to dość powszechna, lecz uciążliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie mogą spokojnie jeść ani spać, gdy przeszkadza im zalegający katarek. Aspirator do nosa lub gruszka pomogą w walce z chorobą.

Aspirator do nosa – czy odciąganie kataru jest bardzo ważne?

Gromadzący się katar prowadzi do komplikacji, a po nadkażeniu bakteryjnym może przekształcić się w groźniejszą chorobę. Wydzielina, której się nie usuwa, spływa po ściance gardła podrażniając je. Żółtozielony, bakteryjny katar staje się zagrożeniem dla oskrzeli, a nawet płuc.

Jak odciągać katar Gruszka czy aspirator do nosa?

Istnieje kilka urządzeń, które pomogą dziecku pozbyć się zalegającej wydzieliny. Możemy użyć z tradycyjnej gruszki, wsuwanej do otworu nosowego, którą następnie uciskamy. Wytworzone podciśnienie zasysa katar do gruszki. Inną metodą jest odciągacz na wdech rodzica. W ostatnich latach bardzo popularny jest natomiast bezpieczny i skuteczny aspirator do odkurzacza.

Odciągacz do nosa do odkurzacza

To rozwiązanie może wywoływać zdumienie wielu rodziców. Tymczasem jest to o wiele wydajniejszy sposób niż ustny aspirator czy gruszka, a wszystko z powodu zastosowania jednostajnej siły ssącej. Jeden z najpopularniejszych modeli, aspirator Katarek, pasuje do większości odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Pamiętajmy, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne aspiratory, powinien być stosowany po uprzednim rozrzedzeniu flegmy roztworem soli 0,9%. Po odciągnięciu kataru należy zadbać o nawilżenie uszkodzonej przez wydzielinę błony śluzowej nosa dziecka. Katarek do odkurzacza występuje w trzech wariantach: Katarek Standard (cena ok: 45 zł), Plus (55 zł) oraz Complete (60 zł).