Dbaj o higienę – płyn do dezynfekcji rąk

Dbaj o higienę – płyn do dezynfekcji rąk

Jeśli chcesz kupić żel antybakteryjny do rąk, koniecznie wejdź na verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html

Nawet do 5 milionów komórek drobnoustrojów może bytować na każdym centymetrze kwadratowym powierzchni rąk. Spora część tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach roznoszą się wirusy, pasożyty oraz bakterie powodujące bardzo poważne choroby. Dlatego mycie rąk jest absolutnie niezbędne. Za pomocą zwykłego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90% bakterii. Na co dzień to satysfakcjonujący wynik, jakkolwiek w licznych sytuacjach konieczne będzie użycie dużo skuteczniejszych środków.

Mydło antybakteryjne – zastosowania

Mydło antybakteryjne znajduje szerokie zastosowanie w wielu sferach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach służby zdrowia – przychodniach, szpitalach i gabinetach dentystycznych. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą klientów i bytującymi na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk koniecznie powinni sięgać także pracownicy gastronomii – szczególnie po przygotowywaniu potraw z jajek, mięsa (głównie z drobiu) czy mleka, gdyż te produkty spożywcze, gdy są surowe, nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje płynów do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie wzbogacone o związki likwidujące komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują także pod postacią płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można kupić w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, przeznaczonych do wykorzystania w dozownikach ściennych, nierzadko przystosowanych do uruchamiania łokciem bądź wyposażonych w fotokomórkę.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]