Co to jest roleta podgumowana?

Co to jest roleta podgumowana?

W najupalniejsze miesiące w roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do wysokich temperatur? Odpowiedzią na ten problem są rolety podgumowane. W słoneczną wiosnę i upalne lato przed wyjściem z mieszkania zaciągnij okna roletą podgumowaną i po powrocie ciesz się nienagrzanym, wychłodzonym wnętrzem, doskonałym do wypoczynku. Taki typ rolety w pełni nie wpuszcza światła słonecznego. Jak funkcjonują rolety podgumowane? W jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej? Zbadaliśmy to.

Atuty rolet podgumowanych

Głównym plusem rolet podgumowanych jest fakt, że powodują one pełne zaciemnienie wnętrza. Odpowiednia warstwa gumy na rolecie nie dopuszcza promieni słonecznych do pokoju, z tego powodu wnętrze się nie ogrzewa. Zwykle w sezonie letnim utrzymanie w pomieszczeniach właściwej temperatury jest trudne. Jeżeli nie masz klimatyzacji, to wybierz ten model rolety. Rolety podgumowane zazwyczaj są wykorzystywane we wnętrzach, takich jak kuchnia oraz łazienka, ale też w silnie nasłonecznionych pomieszczeniach. Brak przeciwwskazań, by były ozdobą Twojej sypialni lub salonu.

Jakie rolety podgumowane kupić?

Rolety podgumowane zazwyczaj występują w wersji produktu 100% zaciemnienia. Jeśli szukasz przesłony do słonecznego bądź silnie oszklonego wnętrza, to ten rodzaj spisze się idealnie. Także pokoje, w których szukasz prywatności lub całkowitego zaciemnienia, takie jak sypialna, salon czy gabinet, to świetne wnętrza dla rolety podgumowanej.
Dopasuj kolor rolety do pozostałych detali wnętrza lub wybierz barwę w w pełni kontrastującą z nimi. Roleta może być nowoczesnym lub klasycznym uzupełnieniem wnętrza, jakkolwiek wiele jest zależne od Twojej kreatywności i pomysłu na ich aranżację.