Chroń ciało w czasie jazdy – o ubraniach na motocykl

Chroń ciało w czasie jazdy – o ubraniach na motocykl

Chcesz nabyć odzież na motor? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Od zawsze wiadomo, że poruszanie się na motorze nie jest najbezpieczniejszą czynnością. W razie ewentualnego wypadku kierowcę motocykla nie zabezpieczają pasy i całkowicie odczuwa on intensywność zderzenia. Dlatego tak kluczowe dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w dobrą odzież zaprojektowaną specjalnie do tego rodzaju jazdy. Ubranie na motocykl nie tylko redukuje ewentualne urazy prowadzącego, ale również ochrania go przed opadami, wiatrem i słońcem, co podnosi wygodę jazdy.

Najważniejsze ubranie na motocykl – co przede wszystkim warto posiadać?

Wybierając odzież na motor najpierw trzeba zaopatrzyć się w kask, bowiem zgodnie z zapisami kodeksu drogowego jego posiadanie jest obligatoryjne, bez względu na to czy gnamy ścigaczem po autostradzie, czy jedziemy wolno na skuterze. Jest to też główny element protekcji prowadzącego jednoślad, ochraniający czaszkę przed uszkodzeniami, które mogą mieć ciężkie następstwa dla jego zdrowia, a często i życia.

Do protekcji reszty ciała podczas jazdy jest dużo możliwości. Entuzjasta jednośladów może skompletować swój strój sięgając po odpowiednią spodnie oraz kurtkę zaprojektowane specjalnie do jazdy na motocyklu lub zdecydować się na kombinezon (dwu- bądź jednoczęściowy). W sklepach motorowych do wyboru mamy odzież skórzaną oraz tekstylną. Bez wątpienia, skóra jest niezmiernie wytrzymałym na zniszczenia materiałem, co nie znaczy, że odzież na motocykl wyprodukowana z tekstyliów chroni słabiej – stosuje się w niej tkaniny o wysokiej wytrzymałości na tarcie oraz wysokie temperatury. Te części ubioru kierowcy są uzupełnione o przydatne wzmocnienia (slidery) ochraniające łokcie, barki i kolana, które podczas upadku są wyjątkowo narażone na urazy.

Zbroje, rękawice i pozostałe akcesoria

Kolejnymi istotnymi elementami ubrania na motocykl są rękawice oraz obuwie. Rękawice w razie wypadku ochraniają dłonie przed ciężkimi urazami, bo to nimi automatycznie zasłaniamy resztę ciała wyciągając je na wprost, przez co narażamy je na złamania i bolesne otarcia skóry. Należy więc kupić rękawice ze dodatkowymi modułami chroniącymi wewnętrzną powierzchnię dłoni oraz kłykcie. Stosowne buty na motor poza tym, iż osłaniają delikatne kości śródstopia, zapewniają również lepszą przyczepność, a co za tym idzie lepszą kontrolę nad ciężką maszyną.

W jakie jeszcze dodatki do odzieży na motor warto się wyposażyć? To na pewno plecaki, kołnierze, gogle jeśli stosujemy kask crossowy, a także posiłkowe ochraniacze, slidery lub zbroje.

Siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]