Buty do jazdy konnej – jakie kupić?

Buty do jazdy konnej – jakie kupić?

Zobacz, gdzie kupić buty do jazdy konnej.

Jeździectwo z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Naturalnie nie jest to zaskakujące – szczególnie, jeśli zna się spore walory tej dziedziny sportu. Kluczowe z nich to: wzmocnienie wszystkich mięśni, poprawienie kondycji, a także trening właściwej postawy. Ponadto ma zbawienne działanie na psychikę: wspiera zacieśnianie bliskich relacji, likwiduje stres oraz zwiększa poczucie odpowiedzialności. Żeby jednak maksymalnie korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, musimy właściwie dobrać strój i buty jeździeckie. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – ochrona części albo całej nogi

Rozróżnia się 2 podstawowe typy butów do jazdy konnej: sztyblety oraz oficerki. Te pierwsze są o wiele krótsze – sięgają tylko za kostkę. Oficerki to zaś buty niezwykle wysokie, sięgające powyżej kolana. Dlatego dają osłonę większej powierzchni nogi, zmniejszając zagrożenie powstawania otarć czy siniaków. Sztyblety to mniejszy wydatek od oficerek, jakkolwiek decydując się na ich zakup, należy pamiętać o tym, aby zaopatrzyć się też w ochraniacze nóg – sztylpy bądź czapsy.

Z jakich surowców robi się buty do jazdy konnej?

wybierając buty jeździeckie, koniecznie zwróćmy uwagę na tworzywo, z jakiego zostały one wytworzone. Na rynku dostępne jest obuwie uszyte ze skóry i jej rozmaitych imitacji. Skóra jest zdecydowanie droższa, lecz warto się ją wybrać ze względu na zwiększoną wytrzymałość i umiejętność dopasowania się buta do konturu stopy jeźdźca. Rekomendowane są w szczególności buty cielęcej skóry, która jest miękka i prawie natychmiast nabiera oczekiwany kształt. Skóra bydlęca pod tym względem prezentuje się nieznacznie gorzej, jednak jej przystępna cena jest dużą zaletą.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]