Bryczesy – co warto o nich wiedzieć?

Bryczesy – co warto o nich wiedzieć?

Kup bryczesy

Jazda konna wymaga nie tylko sporych wyrzeczeń, godzin pracy i dużych pokładów cierpliwości, ale również odpowiedniej odzieży, która nie będzie krępować ruchów. Potrzebujesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości bryczesy? Duży wybór asortymentu znajduje się w sklepie Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi przylegają do siodła, dzięki czemu zmniejszają ryzyko otarć naskórka. Prawidłowo wykonane bryczesy do jazdy konnej powinny być elastyczne i ciasne, a przy tym nie krępować ruchów i pozwalać na wygodną jazdę w różnych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy uszyte z materiałów najwyższej jakości – bawełny z dodatkiem lycry czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym jeździec będzie czuł się w pełni swobodnie.

Jak wybrać najlepsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być przede wszystkim dostosowane do budowy ciała jeźdźca i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich należy sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który może być wytworzony z silikonu, skóry ekologicznej lub innych surowców zapewniających solidną przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej pełny, obejmujący też uda i łydki, lub kolanowy. Osobną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one mieć powłokę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które dają komfort termiczny w czasie jazdy. Ważne są również walory użytkowe – liczne kieszenie czy elastyczne zakończenia nogawek.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]