Blacha na dach zachowa swoje właściwości przez lata

Blacha na dach zachowa swoje właściwości przez lata

Zamów blachodachówkę.

Blachodachówki to obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Rzecz jasna ogromne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha dachowa to również bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (wielorodzinnych i jednorodzinnych), a także gospodarczych i komercyjnych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, aby wykonane z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najistotniejsze, naprawdę wytrzymałe.

Blachodachówka – cechy oraz atuty

Blacha dachowa wyrabiana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która potem zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką wytrzymałość. Kluczowe jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość użytego surowca oraz jego nieduża ilość – oraz cechuje się wieloma walorami. Wśród nich główna okazuje się z pewnością wysoka odporność na oddziaływanie wody i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, a także wgniecenia będące konsekwencją opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Odpowiednio dobrane powłoki lakiernicze są również odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, iż zachowują one estetyczny wygląd nawet po latach od montażu. Żeby jednak cieszyć się tymi walorami, blachę dachową warto kupować w wypróbowanych miejscach – najlepiej wprost od producenta.

Blachodachówki – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blachodachówka, ze względu na niską wagę, znajduje szerokie zastosowanie przy remontach zabytkowych budynków o niskiej lub osłabionej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i całkiem tania – oraz przy stawianiu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o znacznym nachyleniu.

Siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08