Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Chcesz nabyć toczek do jazdy konnej? Wejdź na horse-trade.pl

Jeździectwo należy do tych dziedzin sportowych, gdzie ryzyko upadków jest dość duże. A te, ze względu sporą prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która bezwzględnie winna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa można kupić dwa typy zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co wybrać?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest z reguły wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednak tak solidnej protekcji jak kask, przez co rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy wyborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi atestami, a także być idealnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca bądź pozwalać na regulację rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który uprości jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask nie powinno się też iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]