Atuty rolet dzień i noc

Atuty rolet dzień i noc

Rolety dzień i noc są jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla wszystkich tych, którzy chcą mieć kontrolę nad ilością światła docierającego do pomieszczenia. Jest to także doskonały sposób na zaaranżowanie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do sypialni, pokoju dziecka lub gabinetu, ale nie skutkujące całkowitym zaciemnieniem. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Rolety dostępne są w wielu rozmiarach (standardowym, mini oraz na wymiar) oraz różnych wersjach kolorystycznych.

Rolety dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasków o różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednej barwie, ale różnych odcieniach, to kolejny pomysł na aranżację i ożywienie każdego wnętrza.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Odpowiednio dopasowana barwa ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Umiarkowany poziom zaciemnienia zagwarantuje mini roleta dzień noc, dlatego trafionym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym i innych pomieszczeniach, w których nie chcemy zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień noc – inne przykłady zastosowania

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których nadmiar promieni słonecznych może zakłócić odpoczynek lub spanie, istnieje jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, która umożliwi Ci regulowanie poziomu światła lub zaciemnienia, na przykład podczas wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się także w każde nowoczesne wnętrze, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią także rolę dekoratywną. Rozbudowane spektrum kolorystyczne i nowoczesne wzornictwo powodują, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Reasumując: po rolety dzień noc sięgnij, jeśli chcesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.