Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!

Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!

Jeśli chcesz zamówić urządzenie do drenażu limfatycznego, koniecznie wejdź na carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której rolą jest poprawa krążenia chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta blisko 100 lat temu – to zestaw przeróżnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów pompujących oraz okrężnych, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje za każdym razem do miejsca ucisku, jak również stanu zdrowia pacjenta.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – presoterapia bez pomocy masażysty

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej stosowane są maszyny do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów dzielących się na komory, które zakłada się na obrzękłe ramiona lub nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody aparat uciska kończynę, pobudzając tak przepływ chłonki. Istnieje mnóstwo zaleceń do wypróbowania presoterapii. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej” czy wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień wykorzystywana w świecie sportu, głównie jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowe urządzenia do presoterapii

Ogromne możliwości użycia aparatów do masażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby raz za razem korzystające z tej formy masażu mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, za pomocą przenośnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Urządzenia do presoterapii do użytku domowego od tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest zabieg masażu. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca i są dość lekkie, toteż bez trudu można wziąć je w podróż, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być wcześniej uzgodnione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, bo istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to np. niewydolność serca bądź nowotwór, które należy uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]