Chcesz wziąć rower na urlop? Zamontuj w samochodzie platformę rowerową

Chcesz wziąć rower na urlop? Zamontuj w samochodzie platformę rowerową

Chcesz zamówić bagażnik na rowery na hak Thule? Wejdź na https://bit.ly/3r2GDur.

Budowa dróg dla rowerów nie tylko w dużych miastach, ale też w szeregu miejscowości wypoczynkowych w kraju i za granicą przyczyniła się do tego, iż pakując się na wakacje rozważamy, czy wziąć ze sobą rower. Jeżeli jedziemy bez współtowarzyszy, a nasz rower łatwo są się rozmontować, można po prostu przygotować dla niego przestrzeń w bagażniku. Problemy pojawiają się, gdy podróżujemy w rodzinnym gronie i chcemy zapakować parę rowerów. W takiej sytuacji warto skorzystać z platformy rowerowej.

Czy platforma rowerowa wpływa na prowadzenie samochodu?

Rowery można przewieźć na platformie rowerowej instalowanej na haku lub na dachu auta, montując na nim dodatkowe uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego. Oba sposoby umożliwiają przewóz nawet do czterech jednośladów. Uchwyty rowerowe są tańsze, ale mają również parę wad. Umocowanie, a później zdjęcie z nich roweru, bywa dużym problemem głównie dla osób o niskim wzroście. Prócz tego zamocowanie roweru na uchwytach dachowych zmienia wysokość pojazdu, i o ile zazwyczaj nie jest to przeszkodą podczas przejazdu pod niskimi kładkami dla pieszych, mostami i bramami, to wpływa na sterowność auta z uwagi na to, iż mocniej reaguje on na porywy wiatru. Natomiast platformy rowerowe instalowane na hak przedłużają pojazdy, wobec tego korzystający z nich kierowcy powinni zachować większą ostrożność w czasie parkowania tyłem oraz cofania samochodu. Jednoślady przewożone na platformie w wielu przypadkach też wychodzą poza obrys auta, co może być utrudnieniem przy wymijaniu innych pojazdów na ciasnych drogach.

Bagażnik rowerowy na hak – na co zwrócić uwagę przed jego zamówieniem?

Decydując się na nabycie platformy na rower na hak trzeba najpierw uwzględnić kilka kwestii. Nie jest to najtańszy sprzęt, wobec tego należy już na początku określić ile sztuk rowerów ostatecznie będziemy pragnęli przetransportować. Bagażnik rowerowego od cenionego producenta, np. od Thule, posłuży nam lata i jeśli nabywamy go w celu wykorzystania go podczas rodzinnych wyjazdów, opłaca się postawić na taki, na którym zawiesimy 3 albo 4 jednoślady. Drugą znaczącą kwestią jest sprawdzenie całkowitego ciężaru rowerów – przed zakupem bagażnika powinno się upewnić się czy wytrzyma on obciążenie jakie potrzebujemy na nim zamontować. Sprawdźmy dodatkowo jak doczepiane są rowery do platformy na hak. Większa ilość zabezpieczeń utrzymujących jednoślad na miejscu obniża szanse na jego obluzowanie się w czasie jazdy, zagrażające możliwym zarysowaniem lakieru. W przypadku niepewności, który bagażnik rowerowy zamówić, rekomendujemy skonsultować się z przedstawicielem sklepu oferującego taki asortyment.

Siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]