Po czym poznać dobre usługi hostingowe?

Po czym poznać dobre usługi hostingowe?

Jeśli posiadasz firmę, to z pewnością posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak znaczący dla Twojego biznesu jest prawidłowo dobrany hosting? Czym zatem powinien się cechować najlepszy hosting dla firm?

Hosting – postaw na bezpieczeństwo oraz szybkość

Hosting internetowy, głównie ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być szybki, bezpieczny, pewny i zapewniać wsparcie techniczne. Gdy mówimy o prędkości, mamy na myśli szybkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma skłonność do przedwczesnego opuszczenia strony, jeśli ładuje się ona za długo. Po drugie, szybkość ładowania się strony jest jednym z ważnych czynników, które Google bierze pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją kodu o obrazów czy eliminacją zbędnych przekierowań w obrębie strony, równie znaczący dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (VPS, współdzielony, w chmurze, lub dedykowany), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym przedsiębiorstwa powinny szukać usługi hostingowej zapewniającej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny działać w sposób ciągły. Należy wybierać tych dostawców, którzy zapewniają bezawaryjne działanie serwera na poziomie min. 99%. Ten parametr powinien być niezmiernie ważny dla sklepów internetowych, gdyż każda godzina niedostępności sklepu może powodować wiele tysięcy strat.

Czym powinien charakteryzować się niezawodny hosting internetowy?

W przypadku hostingu dla firm nie należy skłaniać się do opcji najtańszych. Darmowe usługi hostingowe najczęściej charakteryzują się słabą jakością, a nierzadko zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się poza granicami kraju i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych wypatrujmy hostingu umożliwiającego całodobowe wsparcie techniczne profesjonalnego zespołu. Ważne, by reakcja na zgłoszenia ewentualnych awarii była także stosunkowo szybka, kontakt z firmą łatwy, a cennik hostingu i warunki prolongaty ważności domeny skonstruowane w transparentny sposób. Nie zaniedbujmy także o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej powinny być zabezpieczone stale uaktualnianym oprogramowaniem antywirusowym, w serwerowni muszą panować właściwe warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie na wypadek pożaru), a kopia zapasowa danych powinna być przeprowadzana regularnie.