Nienaturalne linki przychodzące to nie wyrok

Nienaturalne linki przychodzące to nie wyrok

Najważniejszą przesłanką, przez którą na witrynę online może być założony filtr Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest możliwość uniknięcia tych negatywnych konsekwencji?

Strzeż się nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie przesadnej ilości odnośników kierujących odbiorców na naszą witrynę w sieci. Naruszają one zasady uczciwego SEO ustalone przez firmę Google, ponieważ manipulują pozycją portalu w wyszukiwarce. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące występują w postaci wpisów marketingowych najeżonych licznymi odnośnikami. Występuje również zjawisko wymiany linków, co skutkuje zastosowaniem filtra. Kiedy nieprofesjonalne praktyki zostaną odkryte, strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się z gwałtownym zmniejszeniem jej lokalizacji w wyszukiwarce, czasem aż o 30 stron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Nie zapominajmy, że gdy na stronę zostanie założony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie walczyć o odtworzenie normalnej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest jednak niezwykle długotrwały i nie gwarantuje stuprocentowego sukcesu. Jeśli pragniemy zwielokrotnić prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów – zasięgnijmy porady profesjonalnej agencji pozycjonującej. Specjaliści automatycznie zdiagnozują rzeczywistą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Zwróćmy uwagę, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google należy zlecać tylko prestiżowym agencjom.