Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Więcej szczegółów o panelach podłogowych

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od podłogi z drewna, a kupisz je znacznie taniej. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich montaż zajmuje naprawdę parę chwil, a każdy upora się z tym bez korzystania z usług fachowców. W jaki sposób więc zamontować panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na niezbyt wilgotnym gruncie – poziom wilgoci nie powinien być większy, niż 3%. Nie wolno zapominać także o odseparowaniu paneli od podłogi – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – trzeba odczekać czterdzieści osiem godzin, aż dobrze wyschną. Wszystko gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Teraz najważniejsza wskazówka – panele podłogowe powinieneś układać zaczynając od rogu pomieszczenia. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, dokładnie sprawdź je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem później trudniej będzie je reklamować. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – absolutnie minimum wynosi 15 stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – tak, żeby dłuższy bok przylegał do dłuższej fasady. Zepniesz je używając specjalnych klików – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą pracować

Tak, jak wszystkie produkty drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na skoki temperatury w pokoju. Nie zapominaj więc o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – nie będą widoczne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]