Prawo rodzinne – alimenty, separacje, rozwody

Prawo rodzinne – alimenty, separacje, rozwody

Jednym z najważniejszych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najczęstsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, jednakże mamy duże doświadczenie też w prowadzeniu spraw związanych z uregulowaniem kontaktów, macierzyństwem i ojcostwem czy władzą rodzicielską.

Separacje, alimenty, rozwody – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególny obszar prawa, gdyż prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od prawnika nie tylko biegłości w aktach prawnych, ale przede wszystkim stosownego podejścia do Klienta, który powierza nam swoje prywatne sprawy. Podczas prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy nastawieni na bieżący kontakt z Klientami i prowadzenie ich przez poszczególne stadia sprawy w sposób dla nich bezbolesny. Naszym celem jest dostosowanie się do oczekiwań każdego Klienta przede wszystkim w zakresie ich aktywnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – sposób działania kancelarii prawnej

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych rozpoczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem w postaci spotkania twarzą w twarz lub rozmowy telefonicznej bądź przez Skype. Staramy się wtedy zebrać jak najwięcej informacji związanych ze sprawą, a także poznać osobę, w imieniu której będziemy działać przez najbliższych kilka miesięcy. Kolejne fazy naszej pracy to przygotowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem lub innymi podmiotami, jak np. mediatorzy. W toku prowadzenia danej sprawy zawsze dążymy do znalezienia sposobu na jej ugodowe zamknięcie. Takie podejście wywodzi się z faktu, iż wiele sytuacji spornych ma swoje korzenie w ogromnych emocjach, a prawnik, pozostający osobą obiektywną, nie znajduje się pod ich wpływem i ocenia sprawę wyłącznie pod kątem prawniczym.