Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Na https://www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/ zlecisz uszczelnianie okien PCV

Na komfort lokatorów w ogromnym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna zabezpieczają dom przed zimnem i wilgocią, jak również izolują go od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, z uwagi na znaczną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić co najmniej raz w roku. Nie wolno tego zaniedbywać, bo po tym czasie możliwe mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, ubytki ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych surowców, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wysokimi i niskimi temperaturami, jak również wilgocią mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych aglomeracjach, ale także i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]