Wywóz odpadów w czasie remontu – kontenery na gruz

Wywóz odpadów w czasie remontu – kontenery na gruz

Wiele odpadów nie może trafić do zwykłego pojemnika. Chodzi tu przede wszystkim o te, które produkowane są podczas wszelkiego typu remontów, generalnych porządków na strychu bądź w piwnicy czy odśnieżania. Odpady jak np. gruz, chemikalia, fragmenty stolarki podłogowej lub otworowej, śnieg lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera dostarczonego na czas przeprowadzenia robót. Jak go zamówić? Który z oferowanych typów kontenera będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery – rodzaje i pojemność

Szukając kontenera, należy skupić się głównie na jego objętości. Jeśli ta okaże się zbyt mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone podczas prac. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena wynajmu jest zależna m.in. od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych w zupełności wystarczające będą jednak kontenery o objętości 6 m3 – bez problemu pomieścimy w nich gruz, zdemontowane okna i ościeżnice, a także zerwane panele podłogowe czy płytki ceramiczne.

Kontener – w jaki sposób go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w dużych polskich miastach, takich jak Wrocław czy Kraków, ale również w małych miejscowościach. Firma przywozi kontener pod określony adres. Pojemnik należy zapełnić w ustalonym w umowie czasie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, właściciel kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po napełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie trafia do legalnej utylizacji.