Wyposażenie gabinetów medycznych – meble ze stali nierdzewnej

Wyposażenie gabinetów medycznych – meble ze stali nierdzewnej

W kuchniach, fabrykach produkujących żywność i gabinetach kosmetycznych lub lekarskich niezmiernie ważne jest zachowanie skrajnej higieny. To wymusza nie tylko przestrzegania restrykcyjnych procedur i stosowania środków dezynfekujących, ale również właściwego sprzętu. Utensylia i meble użytkowane w takich punktach nie powinny wchłaniać zabrudzeń, a ich powierzchnia powinna dawać możliwość łatwe i gruntowne mycie oraz dezynfekowanie. Dlatego wszędzie tam, gdzie najistotniejsza jest sterylność, najlepiej sprawdzają się meble ze stali nierdzewnej.

Jakie meble ze stali nierdzewnej stosuje się przemyśle spożywczym?

Meble ze stali nierdzewnej są nader często używane w profesjonalnych kuchniach, piekarnictwie oraz zakładach przetwórstwa spożywczego. W zapleczach kuchennych bufetów czy restauracji stosuje się m.in. stoły, regały do przechowywania żywności i blaty. Oprócz tego należy wspomnieć o zmywakach i okapach, a także różnego rodzaju stojakach, które mogą być użyte do wyrastania wypieków. Efektywną eksploatację pomieszczenia ułatwiają meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – uda się z ich wykorzystaniem urządzić funkcjonalną kuchnię nawet na stosunkowo niewielkiej przestrzeni.

Meble ze stali nierdzewnej dla sektora medycznego

Projektując wymiary mebli ze stali nierdzewnej, producent uwzględnia też potrzeby gabinetów kosmetycznych oraz medycznych. Tu wyjątkowo istotne są regały i stoły umożliwiające sterylne składowanie przyrządów oraz preparatów używanych podczas zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej sprostają wszystkim wymogom stawianym wobec sprzętu używanego w gabinetach lekarskich – pozwalają na utrzymanie jałowości otoczenia, są wytrzymałe i estetyczne.