Twoja strona została zaatakowana? Zamów odwirusowywanie WordPressa

Twoja strona została zaatakowana? Zamów odwirusowywanie WordPressa

Zleć usuwanie infekcji WP na wpmagus.pl.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, że ilość witryn oraz sklepówinternetowych działających z jego zastosowaniem szacuje się w tym momencie na miliony. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony wykonane na WordPressie są ulubionym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zawirusowania witryny, nieodzowne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Jak poznać zainfekowane strony na WordPress?

Nie możesz zalogować się na witrynę? Wpisy zostały podmienione nie przez Ciebie? Na witrynie pojawiły się przekierowania do nieznanych Ci portali? A może ze witryny internetowej rozsyłany jest spam? To zaledwie kilka z popularnych przykładów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takim przypadku konieczne jest ekspresowa reakcja, aby zlikwidować powód infekcji, a następnie przywrócić stronę internetową do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek czy też po atakach hakerów najlepiej zlecić zawodowcom od tego typu działań, gdyż naprawa zawirusowanego WordPressa nierzadko wychodzi poza zakres kwalifikacji osób, które każdego dnia zajmują się tylko tworzeniem stron i sklepów na tym CMS-ie.

Czyszczenie infekcji WordPress – dokładny przegląd plików oraz baz danych strony

Eksperci podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych przeprowadzają gruntowny przegląd plików oraz baz danych strony. Weryfikują pliki wp-config i htaccess, a także kod zainstalowanych na stronie szablonów i wtyczek. W toku naprawy zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, obniżające zagrożenie kolejnych ataków. Jeżeli długookresowe zawirusowanie spowodowało włączenie strony do wykazu wykluczeń (na przykład w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści podejmują też wymagane czynności w celu wykreślenia jej z takich rejestrów. Usunięcie wszystkich następstw zawirusowania nie jest gwarancją, że analogiczna sytuacja nie przydarzy się za kilkanaście miesięcy, dlatego ważne jest okresowe aktualizowanie CMS-a i stosowanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]