Sprzątanie strychów i piwnic – nie musisz tego robić sam

Sprzątanie strychów i piwnic – nie musisz tego robić sam

Część śmieci nie może trafić do zwykłego zbiornika na odpady komunalne. Przyczyny tych regulacji są rozmaite – niekiedy śmieci przekraczają dopuszczalne wymiary, czasem zabraniają tego funkcjonujące w Polsce przepisy. Jak radzić sobie z tymi kłopotliwymi śmieciami? Powinniśmy przetransportować je do pobliskiego PSZOK-u, innymi słowy punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. We wszystkich gminach powinien funkcjonować jeden PSZOK, jakkolwiek w dużych miastach niekiedy mamy możliwość wybierać spośród wielu punktów. To jednak rozwiązanie dostępne jest wyłącznie dla osób, które mają znaczną ilość niewykorzystanego czasu oraz swoje auto sporą ilością niewykorzystanego czasu oraz własnym samochodem. Reszta najlepiej uczyni, stawiając na wynajem kontenera na śmieci.

Remonty oraz sprzątanie strychów – czy warto wypożyczyć kontener na śmieci?

Podczas przeróżnego typu robót wytwarzane są nietypowe odpady. Najczęściej są to przebudowa obiektów budowlanych oraz – idzie najczęściej o znaczne wolumeny gruzu, jak również opakowań po artykułach budowlanych. Wypożyczenie kontenera będzie również znakomitym rozwiązaniem, jeśli urządzamy opróżnianie strychu – wtedy zmieścimy w nim wszelkie nieużywane od dawna sprzęty, zbutwiałe meble i zepsute urządzenia. Opróżnianie strychów czy prace remontowe staną się jeszcze łatwiejsze, jeżeli z okna domu do kontenera podłączymy specjalny rękaw, który pozwoli bezpiecznie przenieść odpady bez potrzeby wyczerpującego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Komu powierzyć wywóz śmieci i sprzątanie strychów bądź piwnic?

Wywóz rozmaitych odpadów, ale też sprzątanie strychów, to usługi świadczone m.in. przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach zapewnia się klientowi kontener o pożądanej kubaturze, który ten w okresie wskazanym w umowie wypełnia odpadami remontowymi bądź zniszczonymi sprzętami. Pojemnik jest później wywożony z posesji, a zgromadzone odpady transportowane są do miejsca, w którym zostaną legalnie zutylizowane zgodnie z obowiązującym prawem.