Samolotem czy busem do Belgii – jaki transport wybrać?

Samolotem czy busem do Belgii – jaki transport wybrać?

Belgia od kilkunastu lat plasuje się na wysokich miejscach w rankingach krajów najchętniej odwiedzanych przez naszych Rodaków. Podróżują oni tam zarówno w celu znalezienia zatrudnienia, jak i stricte turystycznych. Miasta takie jak Brugia, Gandawa, Bruksela czy Antwerpia kuszą do ich poznania i dla wielu z nas stają się destynacją urlopowych wyjazdów. Belgijskie i polskie miejscowości są ze sobą wystarczająco dobrze skomunikowane. Podróżni mogą przebierać wśród wielu środków transportu. Który z nich będzie najdogodniejszy – autokary, busy do Belgii czy samoloty?

Czym dotrzeć do Belgii?

Dla osób, dla których najważniejszy jest jak bardzo krótki czas podróży, pierwszym wyborem jest samolot. Lot bez przesiadek do Brukseli mają w swojej ofercie dwa polskie porty – Modlin i Okęcie. Decydując się na ten środek transportu, musimy niestety przygotować się na koszty rzędu nawet tysiąca PLN, jak również na konieczność zorganizowania transferu z Brukseli do miejsca docelowego. Niewiele więcej kierunków podróży obsługują linie autokarowe, jakkolwiek i w ich przypadku nie możemy zakładać, iż zawsze dowiozą nas do mniejszych miejscowości.

Busy do Belgii w formule door-to-door

Jak poradzić sobie z tymi problemami? Organizując podróż, warto wybrać na busy do Belgii. Przewoźnicy mają w swojej ofercie przejazdy z opcją door-to-door. Znaczy to, że kierowca odbierze podróżnego z jakiegokolwiek miejsca pokrywającego się z trasą busa (albo w jej pobliżu), a już w Belgii odstawi go bezpośrednio pod wskazany adres (na przykład do hotelu). Busy podróżujące na europejskich trasach są z reguły bardzo dobrze wyposażone, gwarantując podróżnym absolutną wygodę. Mają oni swojej dyspozycji mają m.in. klimatyzację, dostęp do internetu i komfortowe siedzenia.