Sala komunijna, fotograf, zaproszenia – jak zorganizować komunię?

Sala komunijna, fotograf, zaproszenia – jak zorganizować komunię?

Kliknij w to miejsce, jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta przyjęć komunijnych.

Impreza komunijna jest dla pociechy tak samo wyczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, bowiem to często pierwsza istotnie poważna impreza dla rodziny, na której dziecko czuje, że cała uwaga skupiona jest tylko na nim. Z tej przyczyny rodzice chcą, aby ten dzień pozostał na długo w jego wspomnieniach.

Sala na komunię – wynajmij od razu jak będzie ogłoszona data wydarzenia

Już przed fazą wysyłki zaproszeń na sakrament rodzice muszą się zdecydować czy przyjmą gości w swoim domu czy niezbędne będzie zamówienie sali komunijnej. Goszczenie zaproszonych w mieszkaniu jest najczęściej opcją wówczas, jeśli aranżujemy uroczysty obiad wyłącznie dla bardzo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, aczkolwiek to już rzadkie przypadki. Obiady z okazji pierwszej komunii przeistoczyły się w ostatnich dziesięcioleciach w duże wydarzenia rodzinne, na które zaprasza się czasem do stu gości, zatem na ogół organizowane są w domach weselnych lub restauracjach. Jeżeli chcemy wynająć najodpowiedniejszą salę, należy zacząć poszukiwania lokalu, jak tylko zostanie ogłoszony termin komunii. W sezonie komunijnym dużym problemem może być także znalezienie wolnej firmy cateringowej, w związku z tym opłaca się wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje z własnym, profesjonalnym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przyrządzaniu dań na komunię. Ważne jest też to, żeby sala na przyjęcie komunijne umiejscowiona była tak, aby przejazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był błyskawiczny i wygodny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – nie zapomnij o fotografiach na pamiątkę

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak późniejszy obiad dla rodziny i przyjaciół. Obyczajem są też stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala na komunię powinna zatem oferować przepiękne, estetyczne wnętrza. Dodatkowym plusem będzie dostęp do przylegającego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie można będzie zrealizować sesję zdjęciową w plenerze. Możliwość skorzystania z ogrodu to także atrakcja dla najmłodszych gości przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich spora liczba, polecamy rozważyć zatrudnienie animatora, który zajmie dzieci przeróżnymi grami.
Naturalnie, zaproszeni na obiad komunijne kupią podarki dla dziecka. Rodzice zwykle zostawiają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Jakkolwiek nie będzie w negatywnie odbierane, jeśli napiszemy w zaproszeniu, że nie zgadzamy się na niektóre rodzaje podarunków, np. zabawki z motywami militarnymi lub kosztowną biżuterię.

Siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]