Przyśpiesz prace budowlane – wypożyczalnia szalunków

Przyśpiesz prace budowlane – wypożyczalnia szalunków

Oferta wynajmu szalunków Kraków w dobrej cenie. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Szalunki to krótkotrwałe elementy konstrukcyjne, najczęściej składające się z sklejki laminowanej, desek lub metalu, powszechnie wykorzystywanych w branży budowlanej. Używa się ich do wznoszenia, formowania odpowiedniego kształtu, a także podtrzymywania konstrukcji betonowych lub żelbetonowych. Służą one też do zabezpieczania wykopów w gruncie i wspierania otworów w murach (np. drzwi lub okien). To dzięki nim możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie betonowych cokołów ogrodzeń, nadproży, schodów, stropów i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Wynajem szalunków stropowych i ściennych

Szalunki, nazywane też deskowaniem, dzielimy ze względu na sposób ich wykorzystywania – odróżniamy szalunki ścienne, stropowe, a także elementy używane przy wykopach. Szalunki stropowe dzielimy na dźwigary, stolik szalunkowy i podpory, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Z kolei pośród szalunków do wykopów wyróżniamy ciężkie, średnie oraz lekkie. Dużo firm budowlanych decyduje się obecnie na wypożyczenie modułów konstrukcyjnych – wynajem szalunków jest bardzo popularny przede wszystkim wśród niedużych przedsiębiorstw, które nie dysponują własnymi systemami szalunkowymi.

Wypożyczalnia szalunków – czy to się opłaca?

Czemu warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich kupienie? Firmy, które oferują tego rodzaju usługi w Krakowie i innych miejscowościach, dysponują szerokim wachlarzem elementów konstrukcyjnych, jak również gwarantują niewygórowane ceny. Wynajem szalunków sprawdza się także znakomicie przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas oraz zdecydowanie przyspiesza prace budowlane.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]