Przekąski cateringowe – dlaczego finger food sprawdza się najlepiej

Przekąski cateringowe – dlaczego finger food sprawdza się najlepiej

Jeśli interesuje Cię pełna oferta finger food cateringu, zajrzyj na https://lastrada.pl/catering-eventowy/catering-koktajlowy/.

Urządzenie nawet sporego przyjęcia nie jest problemem, jeśli mamy mnóstwo wolnego czasu na kupowanie koniecznych napojów i produktów, jak również późniejsze własnoręczne preparacja z nich pysznych przekąsek dla uczestników zabawy. Wprawdzie nie wszyscy mają taką swobodę, lecz nie oznacza to też, iż trzeba zaniechać uczczenia istotnego jubileuszu. W takiej sytuacji zalecamy poszukać oferty tzw.cateringu kanapkowego.

Czym jest finger food catering?

Finger food catering, a więc po prostu catering kanapkowy, to usługa kierowana głównie do klientów biznesowych, lecz decydują się na nią regularnie także rozmaite instytucje i osoby prywatne organizujące eleganckie bankiety. Polega ona na zaopatrzenie uroczystości w posiłki w wariancie finger food, to znaczy maleńkie przekąski, które można spożyć stojąc i nie używając widelca. Perfekcyjny finger food nie wymaga też wykorzystania talerza – to porcja na “jeden kęs”. Finger food to przeważnie koreczki, kanapki albo tartoletki warzywne oraz owocowe. Ta odmiana cateringu świetnie zdaje egzamin na imprezach, podczas których zależy nam na zapoznaniu się wszystkich zaproszonych gości. Umożliwia on prowadzenie luźnych rozmów, przy czym nie redukuje kontaktu wyłącznie do gości usadzonych przy konkretnym stole.

Plusy cateringu finger food?

Zamówienie przygotowania cateringu kanapkowego firmie zewnętrznej ma mnóstwo plusów, które dostrzegą zarówno klienci biznesowi, jak i indywidualni. Po pierwsze, w ten sposób rozwiązuje się kwestia związany z rozstawieniem stołów i stresu z planowaniem usadzenia uczestników uroczystości. Chłodne i gorące napoje oraz zakąski ułożone są na wspólnym stole, do którego uczestnicy podchodzą, kiedy poczują taką potrzebę. Jest to niezmiernie praktyczne głównie w małych salach, gdzie użycie właściwej liczby stolików byłoby problematyczne. Catering finger food automatycznie sprawia też, że event ma mniej oficjalny, przyjemniejszy nastrój. Wypada zaakcentować, iż menu z małych przekąsek jest na ogół tańsze niż wytworne obiady, a jednocześnie daje więcej opcji dobrania ich do wyborów żywieniowych gości uroczystości. Co istotne, catering finger food nie potrzebuje dostępu do sprzętu kuchennego, a to częstokroć stanowiło największą przeszkodę przy urządzaniu spotkań w siedzibach firm.

Siedziba:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]