Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

odbiór starych mebli, utylizacja starych mebli Kraków

Każdy z nas na pewno świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których w tej chwili już nie wykorzystujemy, a których nie chcemy się pozbyć z różnych przyczyn. Żeby nie zajmowały przestrzeni domu, na ogół przestawiamy je na strych, do piwnicy albo do komórki lokatorskiej. Szkopuł jednak w tym, iż po jakimś czasie także te schowki robią się tak ciasne, że zwyczajne ich użytkowanie okazuje się męczarnią. Dopiero to skłania wielu z nas do wykonania dogłębnych porządków, będących sposobnością do tego, żeby uwolnić się od nagromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często urządzamy również, kiedy nabywamy zaniedbany dom bądź dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto zatem mieć pojęcie, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak błyskawicznie wywieźć stare meble z poddasza, domu oraz piwnicy.

Zamów wywóz mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi śmieciami

Odpady takie jak elementy ram okien, zużyte panele podłogowe lub ścienne, popsute meble czy sprzęt RTV i AGD nie mogą zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na śmieci zmieszane. Chcąc się ich pozbyć, możemy wybierać z paru możliwości. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania adekwatnie pakownego samochodu. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te mają miejsce przeważnie co kilka tygodni – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani zagospodarować miejsce na zdeponowanie odpadów sporych rozmiarów. Najlepsze jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zadba ono również o legalną utylizację jego zawartości. Podmioty wypożyczające kontenery częstokroć oferują też fachową pomoc przy opróżnianiu poddasza, komórki względnie całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – na czym polega?

Stare meble, jeśli będą przewiezione do PSZOK-u bądź podmiotu zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie muszą być porzucone na wysypisku lub być spopielone. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe, a następnie posortowaniu komponentów wedle tworzywa, z jakiego były wykonane, mogą być ponownie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia kolejnych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w większości się je wykonuje, polega zazwyczaj na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później służą do wyrobu kolejnych szaf, łóżek lub półek.

Siedziba:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]