Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Prace w ogrodzie, sprzątanie strychu bądź piwnicy, remont mieszkania, przebudowa lub budowa domu – co łączy te, na pierwszy rzut oka w ogóle niezwiązane ze sobą zajęcia? W trakcie ich trwania pojawiają się duże ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Stare meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone muszą być odwiezione do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednak postąpić, jeśli nie jesteśmy w stanie przetransportować ich samodzielnie? W takich wypadkach najodpowiedniej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferująca go firma usługowa zapewnia klientowi kontener o pojemności dopasowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W wyznaczonym w umowie terminie firma odbiera od niego wypełniony kontener na śmieci. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co jest rozwiązaniem wygodnym i bezproblemowym.

Komu polecamy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z ewidentnych przyczyn usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie są w stanie zapewnić przewozu śmieci do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, wywóz odpadów jest także często wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa budowlane, ogrodnicze czy remontowe. W sezonie zimowym to także najlepszy sposób na magazynowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z trawników, dróg wewnętrznych, boisk czy parkingów.