Jak wybrać salę na przyjęcie okolicznościowe?

Jak wybrać salę na przyjęcie okolicznościowe?

Dowiedz się więcej o organizacji przyjęć okolicznościowych.

Kiedy ktoś mówi o planowaniu wielkiej uroczystości rodzinnej, na ogół naszym natychmiastowym skojarzeniem jest ślub z zabawą weselną. Tymczasem huczne przyjęcia okolicznościowe, na które niekiedy sprasza się dziesiątki krewnych z bliskiej i dalekiej rodziny, to również chrzciny, komunie święte oraz imprezy z okazji ukończenia pełnoletności. Gdy spis gości jest długi, zazwyczaj nie damy rady zaplanować przyjęcia oraz upichcić posiłków dla uczestników we własnym zakresie. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest zabukowanie pasującego do okazji lokalu.

Organizacja przyjęć okolicznościowych – na co zwrócić uwagę?

Poszczególne typy przyjęć wiążą się z różnymi potrzebami gości. W przypadku imprezy o typowo rozrywkowym charakterze, jak m.in. urodziny albo osiemnastka, , na której bawić się będą głównie osoby dorosłe, gościom należy zapewnić nie tylko miejsce, gdzie zjedzą spokojnie posiłek, ale i salę taneczną. Z drugiej strony przyjęcia, w których sporą część gości mogą stanowić małe dzieci, m.in. komunie bądź chrzty, dobrze jest zorganizować w miejscu, które prócz użyczenia sali w środku budynku oferuje również przestrzeń na zewnątrz. Dzięki umożliwieniu najmłodszym zabawy w plenerze będziemy mieć pewność, że nie zmęczą się tak szybko sytuacją i nie będą domagać się wcześniejszego powrotu do domu. Potrawy oferowane gościom też muszą być dostosowane do okazji. Organizując takie wydarzenie opłaca się więc skorzystać z usług firmy trudniącej się cateringiem, która zatroszczy się o dobre dania, zimne i ciepłe napoje oraz bufet z zakąskami.

Pałac Radziwiłłów w Balicach – imprezy okolicznościowe w dworskim stylu

Zamówienie lokalu na urządzenie imprezy okolicznościowej w Małopolsce, szczególnie w dużych miejscowościach, jest dość proste, lecz rzadko która oferta może dorównać Pałacowi Radziwiłłów, położonemu w Balicach pod Krakowem. Od dziesięcioleci w iście dworskiej oprawie odbywają się w nim przyjęcia komunijne, chrzty oraz – naturalnie – wesela, które wszyscy goście zapamiętają na lata. W Pałacu Radziwiłłów można zająć jedną albo kilka sal, w których komfortowo można podjąć nawet do 130 osób. Natomiast jeżeli przyjęcie ma być urządzona w plenerze, to teren zielony przed Pałacem pomieści przeszło 300 gości. Co najważniejsze, firma cateringowa obsługująca to miejsce świadczy kompleksową obsługę przyjęcia okolicznościowego, od przygotowania posiłków, przez rozłożenie oraz dekorację stolików, aż po doświadczoną załogę kucharzy i kelnerów.

Siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]