Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implanty stomatologiczne to najlepszy sposób na zastąpienie straconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla osób, które utraciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty stomatologiczne jednakowo dobrze sprawdzają się też w przypadku dużych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one o wiele bardziej komfortowe od protez, a jeśli odpowiednio się o nie zatroszczymy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkadziesiąt lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z czego robi się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na wstępie należy nadmienić, że implant zęba to tylko ta część, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, charakteryzującego się ogromną trwałością. Jego największym atutem jest także to, iż nie wchodzi w reakcje z żadną substancją ani nie koroduje – jego używanie jest zatem w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie wykonanym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzyma kilkanaście lat.

Z czego wytwarza się korony implantów zębowych?

Zróżnicowanie surowców, z których wykonuje się korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębowe z koroną z porcelany, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a prócz tego nie powodującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje również tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą alergiom. Najbardziej budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane przede wszystkim w miejsce tylnych zębów.