Implantologia – co warto wiedzieć?

Implantologia – co warto wiedzieć?

Niegdyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły uzębienie, zmuszone były do tego, by korzystać z protez. Nie było to niestety dobre wyjście, bo protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie będzie bardzo wygodne. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się zdecydowanie wygodniejsze, ale też posiadają wiele innych atutów. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie trwałych rezultatów, zmniejszając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze więc napisać kilka słów na temat tego, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębów, jakie typy są wykorzystywane przez dentystów implantologów i jak znaleźć lekarza, który wszczepi nam implanty zębowe.

Implantologia – jak przebiega zabieg?

Współcześnie implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm oraz trochę mniejsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia duże zmniejszenie czasu leczenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości nawet po 90 dniach. Do tej pory powinien wykorzystywać zimne kompresy, zaś bezpośrednio po operacji – unikać gorących potraw, napojów alkoholowych i palenia tytoniu. Istotne jest też wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które zmniejszają ból oraz opuchliznę.

Implanty zębowe – jak wybrać stomatologa

Implantologia wywiera spory wpływ na komfort codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego względu tak ważne okazuje się to, by znaleźć właściwego lekarza. Jak jednak uniknąć przykrych pomyłek oraz trudności ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębów stomatologowi ze sporym doświadczeniem i pozytywnymi opiniami poprzednich klientów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w Google nazwy gabinetu stomatologicznego na pewno znajdziemy ważne informacje.