Gdzie zamówić wydruki 3D? Poznaj ofertę CadXpert

Gdzie zamówić wydruki 3D? Poznaj ofertę CadXpert

Potrzebujesz szczegółowych informacji o aktualnej ofercie 3D druku? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest kierowana przede wszystkim do pracowników wydziałów badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów, projektantów CAD, konstruktorów oraz przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda firma bądź osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego lub prototypu wykonanego przy pomocy technologii FDM, DMLS, PolyJet, i SLS,SLA, może złożyć zamówienie na te usługę, jeśli nie dysponuje własną drukarką 3D.

Przemysłowy druk 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w branży profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – oprócz asortymentu świadczy też usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Oprócz wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się także baza wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne informacje zredagowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

FDM – druk 3D modeli koncepcyjnych oraz prototypów

Najpopularniejszą metodą druku 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi bardzo dobry stosunek ceny do jakości, jak również opcja użycia materiałów w obszernej palecie kolorystycznej. W trakcie druku metodą FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany najczęściej za pomocą drukarek 3D MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę technologię druku wykorzystują firmy potrzebujące modeli koncepcyjnych albo prototypów.

Druk 3D w technologii SLA dla precyzyjnego prototypowania

Druk 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – zwana też stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest usługa druku 3D w technologii SLA? Do podmiotów bądź osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technika, która umożliwia bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk wygładzonej powierzchni, detali, bardzo wąskich elementów oraz wyrazistych konturów.

Technologia SLS – wydruk 3D poliamidem w proszku

Metoda drukowania 3D w technologii SLS działa na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są kolejne powłoki materiału – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najistotniejsze atuty tej technologii druku 3D? SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje precyzję konturów oraz wytrzymałość mechaniczną i chemiczną.

Siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]